انواع مختلف اسکن بدافزار:

 

اسکنرها یکی از پرکاربردترین اجزای آنتی ویروس ها هستند که کاربران بصورت مداوم برای اسکن فایل های مختلف خود از آن ها استفاده می کنند. هر چند که برای داشتن حفاظتی کامل، به چیزی بیشتر از یک اسکنر نیاز است. به همین دلیل است که امسی سافت علاوه بر یک اسکنر دو موتوره سریع و قدرتمند، از محافظت لحظه ای همراه با تکنولوژی مدرن رفتارشناسی استفاده می کند.

برای اسکن کردن سیستم خود، ابتدا صفحه اصلی آنتی ویروس را باز کرده و در نوار سمت چپ، بر روی منوی اسکن (Scan)  کلیک کنید. (سومین گزینه از بالا)

آنتی ویروس امسی سافت دارای 3 نوع اسکن مختلف است:

 

 

در هنگام اسکن می توانید به امور عادی خود با کامپیوتر بپردازید، اما توجه داشته باشید از آن جا که سیستم شما در حال اسکن است، سرعت و عملکرد سیستم به میزان محسوسی کاهش می یابد. بنابراین توصیه می کنیم در زمان اسکن، از انجام کارهایی که نیاز به منابع زیادی دارند خودداری کنید.

 

همانگونه که در تصویر هم مشاهده می کنید، در طول اسکن جزئیات کلیه بدافزارهای کشف شده نشان داده می شود و نوار پیشرفت، درصد اسکن را به شما نمایش می دهد. همچنین مسیر بدافزارهای اسکن شده بصورت کامل لیست می شود. آمارهای زیر نوار پیشرفت، اطلاعاتی در خصوص تعداد بدافزارهای اسکن شده، شناسایی و پاکسازی شده را نشان می دهد.

 

 

اسکن بدافزار با آنتی ویروس امسی سافت

 

 

دکمه Pause، اسکن را به طور موقت متوقف می کند تا زمانی که کاربر با کلیک بر روی دکمه Resume، اسکن را ادامه دهد. دکمه Stop، اسکن در حال اجرا را کاملا متوقف می کند. لطفا صبر کنید تا اسکن بطور کامل تمام شود، سپس اقدام به پاکسازی و یا قرنطینه کردن بدافزارهای یافت شده کنید. با استفاده از دکمه Findings handling، می توانید تعیین کنید پس از اتمام اسکن، آنتی ویروس چه اقدامی در برابر بدافزارهای کشف شده، انجام دهد.