باج افزارها و ابزارهای رمزگشا

باج افزارها و ابزارهای رمزگشا

امسی سافت خود را به یکی از رهبران مبارزه با تهدیدات بدافزاری بخصوص باج افزارها تبدیل کرده است. در حال حاضر با تولید بیش از ۷۰ ابزار
رمزگشای رایگان و کمک به میلیون ها کاربر و سازمان برای رهایی از پرداخت باج، در خط مقدم مبارزه با باج افزارها هستیم.

قربانی بعدی نباشید، کافیست هوشمندانه پیشگیری کنید.

مبارزه با باج افزارها مسئولیت اجتماعی است

امسی سافت در مبارزه با باج افزارها و تولید ابزار رمزگشا بسیار فعال است و همواره در تلاش بوده تا در حد امکان، با تولید یک ضد بدافزار (آنتی ویروس) چند لایه و با کیفیت، یک گام از مجرمان سایبری جلوتر باشد. ما برخلاف رقبای بزرگمان در این حوزه، به مسئولیت اجتماعی خود پایبند بوده‌ایم و تا کنون برای بیش از 100 خانواده باج افزاری مختلف ابزار رمزگشای رایگان توسعه داده ایم که قربانیان می توانند با استفاده از آنها اطلاعات خود را بازگردانی کرده و باجی پرداخت نکنند.

صرفه جویی هزینه با رمزگشا رایگان امسی سافت

رمزگشاهای رایگان امسی سافت، تا کنون بیش از 500 میلیون دلار برای کاربران سراسر دنیا صرفه‌جویی کرده است.

مدیر فناوری شرکت امسی سافت، فابین وُساریک از شناخته شده ترین متخصصان حوزه امنیت سایبری و بخصوص باج افزار است. او مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی امسی سافت است و زندگی خود را وقف مبارزه با مجرمان سایبری و تولید ابزارهای رمزگشا کرده است تا جایی که مجرمان سایبری یک باج افزار با نام او(Fabiansomware)تولید کردند که نهایتا توسط خود فابین رمزگشایی شد. تیم او تا کنون بیش از 70 ابزار رمزگشا رایگان، برای کمک به قربانیان تولید کرده اند.

تولید ابزار رمزگشای رایگان توسط متخصصان امسی سافت
پیشگیری از آلوده شدن به باج افزار

پیشگیری از آلوده شدن به باج افزارها

با اینکه امسی سافت به صورت پیوسته در حال تلاش برای توسعه ابزارهای رمزگشا است، بایستی توجه داشت که بسیاری از خانواده های باج افزاری به هیچ وجه قابل رمزگشایی نیستند و به محض آلوده شدن سیستم، دیگر فایل های شما قابل بازگردانی نخواهند بود. بنابراین توصیه می کنیم حداقل اقدامات لازم ذکر شده در زیر را جهت پیشگیری و کاهش ریسک آلودگی انجام دهید:

 • استفاده از آنتی ویروس معتبر
  و با کیفیت

  آنتی ویروس های معتبر و اورجینال مانند امسی سافتبا قابلیت حفاظت لحظه ای و تکنولوژی رفتارشناسی، باج افزارها را شناسایی کرده و قبل از آلوده شدن سیستم شما، آن ها را مسدود می کنند. آنتی ویروس هایی که لایسنس آن ها در وبسایت اصلی رجیستر نشود و با اختلاف قیمت فاحشی نسبت به آنچه در وبسایت رسمی آن ها ارائه شده، عرضه می شوند، صرفا منابع سیستم شما را درگیر کرده و اطلاعات خصوصی شما را به سرقت می برند و کمکی به امنیت سیستم شما نخواهد کرد.

 • بک آپ (پشتیبان گیری) منظم

  به طور پیوسته و منظم از اطلاعات با اهمیت خود بک آپ گرفته تا در شرایط اضطراری، بتوانید نسخه های بک آپ خود را بازگردانی کنید. روش استاندارد بک آپ گیری را از اینجا مطالعه نمایید.

 • بروزرسانی سیستم عامل
  و نرم افزارها

  شرکت های تولید و توسعه نرم افزار، بطور مرتب بروزرسانی های امنیتی تولید و منتشر می کنند تا آسیب پذیری های موجود در سیستم عامل ها و یا نرم افزارهای خود را برطرف کنند. همواره سیستم عامل و نرم افزارهای خود را بروز نگه دارید و درصورتی که نرم افزارهای بلا استفاده ای دارید، حتما اقدام به حذف آنها کنید.

 • از کلیک بر روی لینک های مشکوک خودداری کنید

  مهندسی اجتماعی، همچنان یکی از شایع ترین راه های گسترش بدافزارهاست. در صورتی که با لینک و یا پیوست ایمیل مشکوکی مواجه شدید، تا از امن بودن آن اطمینان پیدا نکرده اید، از کلیک بر روی آن خودداری کنید.

 • از کرک کردن برنامه ها خودداری کنید

  علاوه بر غیرقانونی و غیر انسانی بودن فرآیند کرک، کرک کردن ریسک آلوده شدن سیستم را بسیار افزایش می دهد. گزارش های زیادی از سمت کاربران مبنی بر آلوده شدن سیستم به باج افزار پس از اجرای فایل کرک نرم افزارهای مختلف وجود دارد. فرآیند کرک، در مواردی نوعی تزریق کد است که باعث آسیب پذیر شدن نرم افزار شما شده و به راحتی می تواند با اعمال تغییراتی و بدون آگاهی شما، حریم خصوصی شما را مورد هدف قرار دهد. متاسفانه بدلیل نبود قوانین کافی و محکم در این خصوص و تشویق وبسایت های دانلود معروف در ایران، این فرآیند به یکی از عادی ترین و روزمره ترین تفریحات هر ایرانی تبدیل شده است!

 • پیکربندی صحیح RDP

  بر طبق بسیاری از گزارش های دیگر، بخصوص در بخش سازمانی، آلوده شدن سیستم به باج افزار از طریق حمله RDP صورت گرفته است. در صورتی که از این سرویس استفاده نمی کنید، حتما آن را غیرفعال کنید در غیر اینصورت با محدود سازی استفاده از این سرویس برای شبکه های مطمئن و مورد تایید خود و پیکربندی صحیح پورت های ریموت، ریسک ناشی از این حملات را به حداقل برسانید.

لیست ابزارهای رایگان رمز گشا

لیست ابزارهای رمزگشای رایگان امسی سافت را می توانید در این لیست مشاهده و دانلود کنید.

Emsisoft Decryptor for JavaLocker

Emsisoft Decryptor for RedRum

Emsisoft Decryptor for JavaLocker

Emsisoft Decryptor for RedRum

Emsisoft Decryptor for RedRum

Emsisoft Decryptor for Zorab

تجربیات شما

لطفا در صورتی که تجربه شنیدنی و کاربردی در مواجه با باج افزارها داشته اید، از طریق صفحه"ارتباط با ما"مطرح کنید، تا ما آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذاریم و اطلاع رسانی کنیم تا کاربران از تجربیات شما استفاده نمایند .