کیت اضطراری امسی سافت: دانلود، اجرا، اسکن و حذف بدافزار – ویندوز

اسکن و پاکسازی
پنجشنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: حدود 2 دقیقه

📢 برای استفاده از کیت اضطراری امسی سافت شما باید مجهز به سیستم عامل Windows 10 یا Windows Server 2016 به بالا، در نسخه 64 بیتی باشید. همچنین یک اینترنت پهن باندِ با کیفیت ضروری و اجتناب ناپذیر است.

با استفاده از این راهنما شما میتوانید با استفاده از کیت اضطراری امسی سافت، کامپیوتر ویندوزی خود را اسکن کنید و در صورت وجود بدافزار، از شر آنها برای همیشه آسوده شوید.

1- اگر تا الان کیت اضطراری امسی سافت را دانلود نکرده اید، لطفا از طریق لینک زیر برای دانلود آن اقدام کنید.

دانلود کیت اضطراری

2- بعد از اتمام دانلود، لطفا فایل دانلود شده را اجرا کنید. بعد از اجرا با تصویر زیر روبرو میشود، با فشردن دکمه Install، نرم افزار برای استفاده آماده میشود.

3- حال به پوشه مقصد بروید. بصورت پیش فرض در آدرس C:\EEK قرار دارد، مگر اینکه شما پوشه مقصد را در مرحله قبل تغییر داده باشید. در این پوشه فایل Start Emergency Kit Scanner را باز کنید.

4- منتظر شوید تا بارگذاری نرم افزار کامل شود.

5- بعد از اجرا، در صفحه اصلی نرم افزار ابتدا از طریق گزینه Update now، نرم افزار را بروزرسانی کنید و سپس از طریق کاشی سبز رنگ سمت چپ، گزینه MALWARE SCAN را انتخاب کنید.

6- مدت زمان فرآیند اسکن با توجه به حجم اطلاعات و فایل های شما و همچنین دیسک مورد استفاده، متفاوت خواهد بود. در دیسک های SSD، سرعت اسکن بیشتر و سریع تر از دیسک های HDD خواهد بود.

7- پس از اتمام اسکن و در صورت شناسایی بدافزار یا بدافزارها، گزینه های زیر پیش روی شما خواهد بود.

  • با دکمه View report شما میتوانید گزارش اسکن را باز کنید و در صورت علاقه آن را در مسیر مورد نظر خود ذخیره کنید.
  • با دکمه Quarantine selected شما میتوانید بدافزار یا بدافزار های شناسایی شده را قرنطینه کنید. با قرنطینه شما امکان بررسی آنها را در آینده خواهد داشت.
  • با دکمه Delete selected شما میتوانید بدافزار یا بدافزارهای شناسایی شده را حذف کنید. با زدن دکمه حذف، شما دیگر قادر به بازگردانی آنها تحت هیچ شرایطی نخواهید بود.
  • با دکمه Close صفحه اسکن بسته خواهد شد.

اگر در هنگام حذف یا قرنطینه بدافزاری با هشدار زیر روبرو شدید، لطفا به راهنمای “حذف دستی بدافزار” مراجعه کنید.

❕ همواره کیت اضطراری امسی سافت یا حتی سایر اسکنرهای دیگر مانند ESET’s Free Online Scanner یا Kaspersky Virus Removal Tool قادر به حذف همه بدافزار ها در همه شرایط نیستند، برای حذفی بعضی از بدافزار، نیازمند فرآیند های دستی و انسانی هستیم. “حذف دستی بدافزار

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.