لایه محافظتی حفاظت فایل (File Guard) – ویندوز

لایه های حفاظتی
پنجشنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: حدود 1 دقیقه

لایه ی محافظتی حفاظت فایل، نه تنها قبل از اجرای هر فایل آن را یک مرتبه اسکن می کند، بلکه بسته به تنظیمات انتخابی شما، می تواند هنگام دانلود و یا انتقال فایل نیز عملیات اسکن را انجام دهد.

در این بخش، گزینه های زیر برای سفارشی کردن تنظیمات وجود دارد:

 • Scan level: گزینه های موجود در این منوی کشویی، به شما امکان می دهد تا سطح اسکن این لایه حفاظتی را بین بهترین عملکرد و بهترین محافظت متعادل کنید:
   1. Default: در این حالت برنامه ها تنها در زمان اجرا اسکن می شوند. این گزینه ضمن اطمینان از جلوگیری از اجرای بدافزار، کمترین تأثیر را بر عملکرد و سرعت سیستم دارد. در صورتی که بدافزاری در حالت غیر فعال باشد، تا زمانی که اجرا نگردد و یا آن را بصورت دستی اسکن نکنید، شناسایی نشده و باقی می ماند. توصیه امسی سافت استفاده از این حالت است.
   2. Thorough: در این حالت فایل ها علاوه بر زمان اجرا، هنگام دانلود و یا انتقال نیز بطور کامل اسکن می شوند، در نتیجه بدافزارهای غیر فعال موجود بر روی سیستم زودتر شناسایی می گردند. در این حالت باز هم عملیات اسکن در زمان اجرای فایل انجام می شود. در صورتی که منابع سیستم شما کافیست و سرعت خوبی دارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.
   3. Paranoid: در این حالت تمامی فایل های در حال اجرا (فایل هایی که توسط برنامه ای دیگر اجرا شده) اسکن می شوند. به این معنا که صرفا انتخاب یک فایل کافیست تا عملیات اسکن آغاز شود. با توجه به اینکه هر دقیقه هزاران فایل در پس زمینه سیستم اجرا و خوانده می شود، این حالت عملکرد سیستم شما را بطور چشمگیری کاهش می دهد. ما استفاده از این گزینه را توصیه نمی کنیم، مگر در شرایطی که سیستم شما از قبل آلوده شده است و نیاز دارید تا با نصب آنتی ویروس امسی سافت، عملیات پاکسازی را انجام دهید.
 • Malware detections: با انتخاب هرکدام از گزینه های موجود در منوی کشویی این قسمت، مشخص می کنید که لایه حفاظت فایل (File Guard)، پس از شناسایی یک بدافزار، چه اقدامی انجام دهد.
 • PUP detections: با انتخاب هرکدام از گزینه های موجود در منوی کشویی این قسمت، مشخص می کنید که لایه حفاظت فایل (File Guard)، پس از شناسایی یک PUP، چه اقدامی انجام دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.