فضاهای کاری بدون حساب کاربری (unclaimed workspaces) – ویندوز

دانلود و نصب
دوشنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: حدود 2 دقیقه

فضای کاری بدون حساب کاربری (unclaimed workspace) چیست؟

هر کدام از لایسنس های امسی سافت، دارای یک فضای کاری از پیش ساخته شده است. فضاهای کاری برای مدیریت تمامی دستگاه های کاربر از طریق یک پنل تحت وب طراحی شده اند. کاربران می توانند سیاست های حفاظتی، تنظیمات مختلف آنتی ویروس، گزارش های آلودگی و موارد دیگر را مشاهده و مدیریت کنند. فضاهای کاری همچنین ابزاری را برای بررسی و تحلیل حملات بدافزاری فراهم می کنند.

پس از ایجاد حساب کاربری در امسی سافت، از شما خواسته می شود فضای کاری (workspace) خود را ایجاد و تنظیم کنید که شامل موارد زیر می شود:

  1. نامگذاری فضای کاری
  2. تنظیم مدیریت آنتی ویروس بصورت محلی و یا از راه دور
  3. انتخاب نسخه محصول
  4. تنظیم پسورد مدیر

توجه: در صورتی که حساب کاربری و فضای کاری خود را ایجاد کرده باشید، می توانید با ثبت لایسنس در فضای کاری مورد نظر، فایل نصب اختصاصی (دارای توکن) را دریافت و نصب کنید.

اما در شرایطی که حساب کاربری هنوز ایجاد نشده باشد و کاربر مطابق با تصویر زیر لایسنس را بصورت دستی و آفلاین فعال کند (لایسنس را به شکل مستقیم در نرم افزار وارد کند)، یک فضای کاری بدون حساب کاربری (unclaimed workspace) به صورت خودکار در پس زمینه ایجاد می شود. لایسنس شما بصورت خودکار به این فضای کاری منحصربفرد اختصاص داده می شود که برای تکمیل فرآیند نصب و دسترسی به فضای کاری خود، بایستی یک حساب کاربری ایجاد و تنظیمات فضای کاری از پیش ساخته شده را انجام دهید.

فعالسازی لایسنس بصورت دستی و آفلاین در آنتی ویروس امسی سافت

 

تنظیم فضای کاری از پیش ساخته شده و تکمیل فرآیند نصب

 

پس از فعالسازی دستی لایسنس و اتصال به فضای کاری unclaimed workspace، نوتیفیکیشن زیر به کاربران نشان داده می شود:

نوتیفیکیشن (پیام) مربوط به unclaimed workspaces

با کلیک بر روی گزینه “Complete setup now”، کاربران از طریق یک لینک اختصاصی وارد فرآیند ایجاد حساب کاربری می شوند. پس از ایجاد و ورود به حساب، برای انجام تنظیمات فضای کاری از پیش ساخته شده (4 مرحله گفته شده در بالا)، با پنجره زیر روبرو خواهند شد:

نامگذاری و تنظیمات اولیه فضای کاری

پس از اتمام مراحل ابتدایی، فضای کاری از حالت unclaimed خارج شده و به طور رسمی در اختیار کاربر قرار می گیرد. همانطور که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید، تنظیمات انجام شده پس از چند لحظه، به نسخه محلی آنتی ویروس منتقل می شود:

رابط کاربری آنتی ویروس امسی سافت

نکته: جهت اتصال به فضای کاری از پیش ساخته شده، بایستی حتما از طریق لینک اختصاصی موجود در گزینه “Complete setup now” اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید.

توجه: کاربران می توانند نوتیفیکیشن مربوط به تکمیل فرآیند نصب را رَد و یا به تعویق اندازند، اما انجام این کار به هیچ وجه از سمت ما توصیه نمی شود. چرا که با اینکار، کاربران امکان دسترسی به فضای کاری و استفاده از ویژگی های فوق العاده کنسول مدیریتی تحت وب را از دست خواهند داد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.