اسکن برنامه ریزی شده (Scheduled Scan)

 

با استفاده از قابلیت اسکن برنامه ریزی شده، می توانید اسکن های مختلفی را در زمان های دلخواه و تنظیمات سفارشی خود اعمال کنید. خلاصه ای از اطلاعات اسکن های برنامه ریزی شده، در تب  Scheduled Scan در منوی اسکن (scan)، به کاربر نمایش داده می شود.

اسکن های برنامه ریزی شده کاملا در پس زمینه سیستم اجرا می شوند و دخالتی در روند کاری کاربر ایجاد نمی کنند. این نوع اسکن، حتی در صورتی که کاربر لاگین نکرده باشد اجرا می شود. پس از اتمام اسکن، گزارش آن به یکی از سه حالت زیر نمایش داده می شود:

 

 

غیرفعالسازی اسکن برنامه ریزی شده در حالت Silent mode: این گزینه با اسکن نکردن خودکار در حالت silent، از منابع سیستم شما در زمان بازی کردن و دیگر فعالیت های شخصی استفاده نکرده و باعث افزایش عملکرد و سرعت سیستم خواهد شد. این گزینه بصورت پیش فرض فعال است.

 

پیکربندی و تنظیمات اسکنر

 

با کلیک بر روی گزینه افزودن اسکن جدید (Add new scan button)، پنجره ای با تب های زیر برای پیکربندی زمان اسکن، تناوب آن و سایر تنظیمات پیشرفته باز می شود:

 

 

  1. Scan computer:

    • اعمال اسکن در تناوب های زمانی ساعت/دقیقه در یک چارچوب زمانی مشخص شده (برای مثال نیم ساعت یکبار در طول شبانه روز)
    • اعمال اسکن یک مرتبه در طول شبانه روز در ساعت مقرر (برای مثال ساعت 3 بعد از ظهر هر روز)
    • اعمال اسکن پس از بالا آمدن سیستم، بروزرسانی دیتابیس و یا پس از اتصال حافظه جانبی

  2. Recur:

 

با انتخاب گزینه Enabled می توان اسکن برنامه ریزی شده را فعال و در صورت عدم نیاز به آن، آن را غیر فعال کرد. همچنین با انتخاب گزینه Delete schedule می توان اسکن برنامه ریزی شده موجود را حذف کرد.

 

 

  1. Scan type:

منوی کشویی این قسمت به شما اجازه می دهد تا هر نوع اسکن دلخواهی را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف اسکن، به این راهنما مراجعه کنید. در صورتی که اسکن سفارشی (Custom Scan) را انتخاب کنید، گزینه ای با نام configure خواهید داشت که تمامی تنظیمات موجود برای این حالت اسکن را می توانید انجام دهید.

 

  1. Advanced Settings:

 

 

گزینه Enabled نشان می دهد که اسکن تنظیم شده در حال حاضر فعال است یا خیر. دکمه Run now به شما امکان می دهد تا این اسکن را به صورت دستی اجرا کنید و دکمه Delete schedule به شما امکان می دهد این اسکن را از لیست اسکن های برنامه ریزی شده خود کاملا حذف کنید.